Проект закону України

“Про реабілітацію осіб, які забезпечували державну безпеку України, захист від надзвичайних ситуацій та деяких інших осіб”


Офіційний веб-сайт Національне агентство з питань запобігання корупції

Ініціатори проекту


Проект закону України “Про реабілітацію осіб, які забезпечували державну безпеку України, захист від надзвичайних ситуацій та деяких інших осіб” розроблено офісом Вадима Свириденка, Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО спільно з представниками професійних спільнот фахівців реабілітації та психічного здоров’я, а також представниками зацікавлених органів державної влади.


Проект Закону України оприлюднюється для громадського та професійного обговорення. Суб’єктом законодавчої ініціативи виступатиме Президент України.

Про закон


Створення сучасної системи реабілітації в Україні є одним із стратегічних пріоритетів держави. Починати розбудову національної системи реабілітації доцільно саме з сектору безпеки та оборони, адже держава має створити всі умови для відновлення фізичного та психічного здоров’я своїх захисників. Важливо те, що частиною цього сектору стануть і ветерани.

Чому?


Парадокс ситуації в Україні полягає в тому, що існує реабілітація осіб з інвалідністю, тобто осіб з повною та постійною втратою функцій організму, а системи реабілітації осіб, функції організму яких можуть і мають бути відновлені (власне реабілітовані) - немає.

Для чого?


Реабілітація осіб до отримання інвалідності спирається на відновлювальну модель, яка дозволяє уникнути інвалідності. І саме цієї реабілітації як системи в Україні немає. Саме інтенсивне залучення реабілітаційних ресурсів, починаючи з ранніх етапів після отримання травми або захворювання, створює умови для максимального відновлення.

Учасники процесу


Основними учасниками процесу реабілітації є:

  • отримувачі реабілітаційних послуг (учасники бойових дій, ветерани війни та інші)
  • надавачі реабілітаційних послуг (професіонали реабілітації та їх громадські об'єднання)
  • реабілітаційні заклади, відділення, підрозділи
  • держава як гарант якості, безпеки та законності на ринку реабілітаційних послуг
  • замовник реабілітаційних послуг для певних категорій населення.

Законопроект розроблено на основі рекомендацій Оцінювальної місії ВООЗ з питань реабілітації та осіб з обмеженнями життєдіяльності, яка працювала в Україні в грудні 2015 року та рекомендацій Технічної консультації ВООЗ з оцінювання законодавства з реабілітації в 2016 році.

Чому це громадське обговорення таке важливе?


  • Після громадського та професійного обговорення, цей проект Закону України, буде представлений Президенту України, з рекомендацією внести його до Верховної Ради України як пріоритетний.
  • Щодо кожної висловленої пропозиції по суті буде реакція стосовно її врахування, часткового врахування або неврахування з поясненням причини.
  • Законопроект, доопрацьований за результатами громадського обговорення, буде розміщено на сайті.

План розгляду


21 лютого 2018 - 16 березня 2018

Оприлюднення та громадське обговорення законопроекту


16 березня 2018

Професійне обговорення проекту Закону України “Про реабілітацію осіб, які забезпечували державну безпеку України, захист від надзвичайних ситуацій та деяких інших осіб”


20 березня 2018

Законопроект, доопрацьований за результатами громадського та професійного обговорення, буде також розміщений на сайті та представлений спільноті ветеранів - учасників АТО.

Для участі в презентації та обгворенні 20 березня зареєструйтесь будь-ласка за посиланням.


Після реєстрації законопроекту у Верховній Раді України на цьому сайті буде оприлюднений план та динаміка його розгляду відповідно до Регламенту Верховної Ради України.

Давайте працювати разом!